Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polecam Wosk koloryzujący Sonax

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Polecam Wosk koloryzujący Sonax

    Leniwiec, Sprawdź czy nie chodzi na dużym obiegu :?: Może termostat się zawiesił i cały czas masz obieg przez chłodnicę i dlatego podczas spokojnej jazdy wychładza :!:

  • #2
    Polecam Wosk koloryzujący Sonax

    Wszystkim Panią/panom polecam wosk koloryzujacy firmy Sonax. Niespodziewałem się takich efektów. Teraz można sie przeglądać tak błyszczy. Wprawdzie niewiem jak to będzie wyglądać za kilka tygodni czy dni, ale za taką cene to niektórzy jezdza na myjnie za 20zł. A takto samemu można dopieszczać swoje autko. Dzisiaj woskowałem ręcznie jakieś 2h-3h.
    Moja Czesia;p http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    Komentarz


    • #3
      Re: Polecam Wosk koloryzujący Sonax

      Zamieszczone przez Witkoszczak
      Wszystkim Panią/panom polecam wosk koloryzujacy firmy Sonax. Niespodziewałem się takich efektów. Teraz można sie przeglądać tak błyszczy. Wprawdzie niewiem jak to będzie wyglądać za kilka tygodni czy dni, ale za taką cene to niektórzy jezdza na myjnie za 20zł. A takto samemu można dopieszczać swoje autko. Dzisiaj woskowałem ręcznie jakieś 2h-3h.
      jakieś foto?
      O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
      Błękit RACE
      Beżowa Alcantara
      Columbus
      Webasto

      Komentarz


      • #4
        Jaki masz kolor budy :?: Zapodaj foty bo jestem ciekaw efektóLink też stosuję takie woski,dlatego jestem ciekawy.
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          Czarny metallic, zdjęcia mogę dodać jutro, teraz jest już za ciemno na fotki, ale jestem pod wrażeniem, żebym niezapeszył ze jutro już niebedzie widać efektów. :twisted:
          Moja Czesia;p http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          Komentarz


          • #6
            Witkoszczak, OK.Czekam też na fotki,bo nie ukrywam że też jestem ciekawy widoków.
            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
            Pozdrawiam ANIOL

            Komentarz


            • #7
              odrazu jak wstanę pójde zrobić fotki, jak niebędzie na niej rosy. :szeroki_usmiech
              Moja Czesia;p http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              Komentarz


              • #8
                wosk koloryzujący ?? to do pierwszego deszczu nie ma czegoś takiego jak wosk koloryzujący koledzy. Kolego robiłeś to 2-3 h a po deszczy połowa leci twej pracy, lepiej kupić trochę lepsze i zrobić to porządniej i na dużo dużo dłużej.
                Mastershine - Auto Detailing Studio

                Komentarz


                • #9
                  diablo228, Kolego nie krytykuj czyjejś pracy.Nie każdy ma warunki do car detailing. Czasem proste metody ,sposoby dają dobry efekt .Liczy się też zaangażowanie,i chęć wypucowania maszyny.Bez obrazy jeżdzę autami od 86r. i kiedyś nie było takich specjałóLink Castrol,mleczko i to Link chciał to dbał i dawał radę.Wiem że teraz są inne lakiery,kosmetyki do nich,ale każdy orze jak morze.
                  http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                  Pozdrawiam ANIOL

                  Komentarz


                  • #10
                    to nie jest krytyka z mojej strony ale lepsze wyjscie jest położenie zwykłego wosku na auto i będzie się dużo dłużej trzymał niż kolor wosk, i nie mówie o auto detalingu bo to nie każdemu potrzebne by mieć fajne i czyste auto

                    kosmetyki samochodowe są kolego od dawna już a że w polsce większość marek dopiero wchodzi to inna sprawa, inni mieli już detaling a w pl pasta tempo weszła więc nie ma co porównywać.
                    Mastershine - Auto Detailing Studio

                    Komentarz


                    • #11
                      diablo228, Napiszę tak :!: Nie każdy ma warunki do car detalingu.Jak pisałeś nie którę wchodzą na rynek polski i nie każdy je testował.Co do tempo to są zdania różne.
                      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                      Pozdrawiam ANIOL

                      Komentarz


                      • #12
                        Panowie, powiem od siebie - używam jak na razie Sonaxa niebieskiego do Toytoya i Turtle'a srebrnego do Szkodnika. Fakt faktem - są to raczej doły jakościowe z kosmetyków, chociaż można trafić gorzej.
                        Na szczęście oba już się kończą, wiec niebawem będę kupował coś z wyższej półki, ale dla osób chcących załatwić sprawę niskim kosztem w zasadzie mogę polecić.

                        Co do trwałości to szacuje ją na około miesiąca, pod warunkiem poprawnego nałożenia oraz późniejszego mycia środkami nie naruszającymi powłoki woskowej.
                        Pozdrawiam
                        Wodan

                        Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                        Komentarz


                        • #13
                          oto efekty mojej pracy
                          ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                          Moja Czesia;p http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Witkoszczak
                            efekt bardzo ładny. Chyba starannie wykonana praca
                            też zamierzam pieścic autko dobrymi woskami. Jeżeli chodzi o produkty bardzo dobre jakościowo to co Panowie polecacie?
                            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                            Błękit RACE
                            Beżowa Alcantara
                            Columbus
                            Webasto

                            Komentarz


                            • #15
                              BiDi01, staram sie dbać o swoje autko;p dzisiaj starłem kurz ściereczką z mikrofibry i efekt jest nadal jak po woskowaniu, takze narazie sie trzyma;
                              Moja Czesia;p http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              Komentarz


                              • #16
                                Hej.
                                Fajnie ze jestes mega zaangażowany w to co robisz,ale taki wosk koloryzujacy to nie jest wart nawet 5zl.Poza tym koła moglbys umyc jak juz wstawiasz zdjecia
                                No i to przecieranie na sucho lakieru- :cry:
                                Kondziu

                                OCP

                                Komentarz


                                • #17
                                  lu5asz, może niejest wart nawet 1zł dla Ciebie jak masz miesięcznie 6tyś. Mnie niestać na wosk który kosztuje ponad 100zł czy tam więcej. A to jak kogoś niestać na wosk profesjonalny to co ma zrobić? (bo nie oszukujmy się ze szkoda bedzie komus wydać około 100zł na wosk bo to np moje 2 dniówki. więc ja tym woskiem mogę myć auto co tydzień bo sprawia mi to przyjemność i niekosztuje zbyt dużo. I nieznam sie na woskowaniu itd, a jednak coś z tego wyszło.
                                  Moja Czesia;p http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Witkoszczak
                                    Mnie niestać na wosk który kosztuje ponad 100zł czy tam więcej
                                    Spokojnie,staram sie tylko doradzic.Za 20zl. masz sampler wosku ,np.FK1000 ktory starczy na kilka woskowan auta.Sprobuj sobie go kiedys uzyc i zobaczysz efekty
                                    Zamieszczone przez Witkoszczak
                                    I nieznam sie na woskowaniu itd, a jednak coś z tego wyszło.
                                    To tymbardziej wez sobie dosiebie slowa kolegow,bo taki sonax koloryzujacy to daje efekt na chwile,do pierwszego deszczu,pozniej splynie.
                                    Kondziu

                                    OCP

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      lu5asz, kiedyś napewno spróbuję. Poprostu nielubię jak ktoś mi coś zarzuca ze niejest wart 5zł jak mi odpowiada. To tak jakbym powiedział (metaforycznie) że Twoje auto to złom, a Ty jesteś przekonany ze tak niejest, a nawet jesteś z niego dumny. Lepiej powiedzieć spróbuj tego czy tamtego a nie tak.

                                      chodzi o coś takiego Profesjonalne kosmetyki samochodowe - Meguiars sklep, detailing ?
                                      Moja Czesia;p http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Witkoszczak
                                        to bardzo dobry wosk ale bez glinki i cleanera szkoda twojej pracy kolego. bo wosk nałożysz ale będzie krótko trzymał niestety.
                                        Mastershine - Auto Detailing Studio

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja osobiście lubię dbać o auto, ale nie jestem zboczeńcem, żeby, podobnie jak Kolega, wydać ponad 200zł na środki do mycia i latać z jakąś glinką i cleanerem dookoła auta przez pół dnia...

                                          Od kilku lat kupuję szampon Turtle Wax z woskiem, wosk Turtle Wax Ice i jestem zadowolony... i jakoś po pierwszym deszczu nie spływa. Spokojnie trzyma się przez miesiąc - dłużej nie testowałem, bo znów był woskowany.

                                          Także, może trochę powściągnąć komentarze jak powyższy?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez diablo228
                                            to bardzo dobry wosk ale bez glinki i cleanera szkoda twojej pracy kolego
                                            glinka? cleaner? mogę linki do produktu prosić?
                                            O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                            Błękit RACE
                                            Beżowa Alcantara
                                            Columbus
                                            Webasto

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witkoszczak, Jeżeli polecasz jakiś produkt to należało by podać jego nazwę/link a nie tylko wosk koloryzujący.

                                              Co do wosków koloryzujących czy dedykowanych do koloru, nie ma czegoś takiego każdy dobry wosk można kłaść na każdy kolor auta, to co ty kupiłeś różni sie tym że ma w sobie barwnik który układa się w ubytkach lakieru przez co wydaje się że wygląda lepiej niestety tylko do następnego mycia. Trwałość/ twardość tych sealentów jest raczej mizerna
                                              lu5asz, ma rację mogłeś szurnąć opony robiąc zdjęcia, te przykuwaja uwage na opony nie na lakier

                                              Zamieszczone przez diablo228
                                              kosmetyki samochodowe są kolego od dawna już a że w polsce większość marek dopiero wchodzi to inna sprawa, inni mieli już detaling a w pl pasta tempo weszła więc nie ma co porównywać.
                                              No nie tak do końca, detailing ma juz ponad 100lat, jedan z firm dość mocno rozpowszechniona na tym forum i nie tylko powstała w 1901 roku
                                              a nie krytykuj kolego Polskiego detailngu bo jesteśmy w czołówce światowej a że dopiero od niedawana się o tym trochę więcej mówi to już inna kwestia

                                              Zamieszczone przez aniol
                                              Nie każdy ma warunki do car detalingu
                                              Każdy je kolego ma, jak sie dobrze po rozglądasz w koło to na 1000% znajdziesz miejsce gdzie możesz zadbać o własne auto
                                              Np. Ludzie z Lublina zorganizowani na forum kosmetycznym znaleźli myjnie bezdotykową na której nikt nie ściga jak sobie psikniesz pianą czy innym T&G a potem po wyjechaniu wytrzesz i na woskujesz auto.

                                              Zamieszczone przez Witkoszczak
                                              zisiaj starłem kurz ściereczką z mikrofibry i efekt jest nadal jak po woskowaniu
                                              Generalnie takie zabiegi działają na lakier jak papier ścierny o gramaturze rzeczonego kurzu

                                              Zamieszczone przez Witkoszczak
                                              może niejest wart nawet 1zł dla Ciebie jak masz miesięcznie 6tyś. Mnie niestać na wosk który kosztuje ponad 100zł czy tam więcej
                                              Nie trzeba kolego zarabiać 6tyś żeby stać Cie było na przyzwoite kosmetyki tylko trzeba poszukać. Przyzwoite woski zaczynają się od okolo 70-80zl przeważnie jest ich 227g. Jak dojdziesz do w prawy na auto starcza 3-4g wiec masz okolo 50 woskowań więc jedno wychodzi 2zl (paczka papierosów 12 ) różnica polega na tym ze ten za 2zl bez aktywnej piany wytrzyma 5-8 myć (prawidłowo nałożony) koloryzujący może wytrzyma dwa
                                              Zamieszczone przez BiDi01
                                              glinka? cleaner?
                                              Nie można podać jednego linku bo są różne glinki i różne cleanery
                                              pierwsze każdy ma swojego faworyta
                                              drugie nie każdy cleaner nadaje się do każdego wosku
                                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                gusiak11, pięknie opisane i teraz wiem czego szukać mniej więcej oczywiście
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                                przedstawiam smerfetke

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Witkoszczak
                                                  Mnie niestać na wosk który kosztuje ponad 100zł czy tam więcej.
                                                  A stać Cię na wyrzucenie w błoto tych 20 czy 15 zł, czy ile tam kosztuje ten wosk koloryzujący ?
                                                  Pierwsza i podstawowa sprawa, gdy nałożysz nawet najlepszy i najdroższy wosk na nieprzygotowany wcześniej lakier (czyt. brudny, bo nieoczyszczony po myciu i nie przygotowany odpowiednim podkładem), to żaden wosk nie wytrzyma ci na tym lakierze więcej niż 1-1,5 tygodnia. To mniej więcej tak jak gdybyś przykleił na nieodtłuszczoną i brudną szybę naklejkę. Przyklei się, owszem, ale po 2-3 dniach odejdzie od tej szyby.
                                                  Kolejna sprawa wystarczy, że po paru dniach umyjesz auto w bezdotykowej myjni np. aktywną pianą i już nie masz ani grama tego taniego wosku na aucie, bo zostanie od spłukany przez mocną chemię. Teraz pytanie co jest lepsze, dla twojej kieszeni, ten tani wosk koloryzujący, czy moze porzadny wosk który kupisz juz za ok. 80-90 zł, a sapler nawet i za 40-50 zł.
                                                  Resztę idealnie opisał kolega gusiak11, - nic dodać nic ująć.
                                                  Po prostu kolego jeśli nie stać cie na drogie kosmetyki, to tym bardziej nie stać cię też na beznadziejne i nic nie dające, choć niby tanie, kosmetyki. Woski koloryzujące to taki sam chwyt marketingowe, jak woski w płynie na myjniach automatycznych.
                                                  Zamieszczone przez gusiak11
                                                  Np. Ludzie z Lublina zorganizowani na forum kosmetycznym znaleźli myjnie bezdotykową na której nikt nie ściga jak sobie psikniesz pianą czy innym T&G a potem po wyjechaniu wytrzesz i na woskujesz auto.
                                                  A tak, tak mamy taką fajną myjnię na 1 pietrze parkingu nad nową galerią na Czechowie przy ul. Koncertowej. tam też sie co drugi czwartek spotykamy, więc serdecznie zapraszamy
                                                  Czarny Elegance

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X